יצירת קשר

טלפון 03-5323650
פקס: 03-5325691
office@ophirlaw.com

ליצירת קשר לחץ כאן

עורך דין גיא אופיר – הופעות בתקשורת

לשון הרע והוצאת דיבה

משרדנו מתמחה בדיני הוצאת דיבה, דיני לשון הרע, והגנת הפרטיות, וכן לשון הרע באינטרנט והגנת הפרטיות באינטרנט.

עורך דין לשון הרעלשון הרע המכונה בשפה העמית גם כ: הוצאת דיבה, דיבה, הוצאת לשון הרע וכיוצ"ב, הינו למעשה פרסום לאדם זולת הנפגע העלול לבזות את מושא הפרסום.

פגיעה בפרטיות הינה עוולה משלימה לעוולת הוצאת דיבה ולשון הרע, והיא קובעת שפרסום אשר הינו אמת, אך יש בו כדי לפגוע בצנעת הפרט של מושא הפרסום, עלול להוות עוולה. כן קובע חוק הגנת הפרטיות, כי הפרת חסיון או חובת סודיות עלולה להוות עוולה של פגיעה בפרטיות.

כיום ניתן לחלק את עורכי הדין ב- דיני לשון הרע ודיני הגנת הפרטיות לשניים: עורכי דין המתמחים בדיני לשון הרע והגנת הפרטיות באינטרנט, ועו"ד לשון הרע והגנת הפרטיות המתמחים רק בעולם המוחשי. הבדל תהומי זה נעוץ במומחיות הנדרשת מעורך דין מהסוג הראשון, להבין את עולם האינטרנט, ולהתמחות גם בדיני אינטרנט. שכן, אילולא כן לא ניתן לייתן ללקוח שירות מקצועי.

תביעות לשון הרע באינטרנט

תיקים מתוקשרים של משרד עו"ד גיא אופיר בתחום לשון הרע באינטרנט אמיר צולנג נגד ידיעות אחרונות ו אליזבת פארן נ' טריפליי

 עורך דין גיא אופיר מתמחה בדיני אינטרנט ובדיני לשון הרע והגנת הפרטיות, בשל זאת אנו מעניקים ייצוג משפטי לתובעים ונתבעים בלשון הרע ו/או בתביעות בנושא פגיעה בפרטיות, בשני התחומים (להסבר על תביעת לשון הרע באינטרנט או עורך דין הגנת הפרטיות).

לאחרונה משרדנו זכה בשתי תביעות לשון הרע ופגיעה בפרטיות, אשר עוררו הדים, והן בעלות משמעות תקדימית לעולם דיני לשון הרע בישראל:

  1. הוצאת לשון הרע ופגיעה בפרטיות באינטרנט – בתיק זה ייצגנו את התובעת. בית המשפט קיבל את התביעה, וקבע שהפרסום באתר האינטרנט FLIX, ביזה את התובעת על-פי דיני לשון הרע ודיני הגנת הפרטיות. כן, קיבל בית המשפט את טענת משרדנו, כי הפרסום אף היווה הטרדה מינית באינטרנט, אף שלא נעשה בנוכחות התובעת – זוהי פסיקה ראשונה בישראל המקבלת טענה זו. לפרסומים בתקשורת על פסק דין זה ראו לשון הרע והטרדה מינית באינטרנט.
  2. הוצאת לשון הרע בעיתון – בתיק זה ייצגנו סופר בתביעת לשון הרע נגד ידיעות אחרונות וכתב העיתון. בית המשפט קיבל את התביעה, וקבע לראשונה בתולדות המשפט בישראל, כי ידיעות אחרונות ביצע הוצאת לשון הרע במזיד, והגדיל את הפיצוי שנפסק לטובת התובע על מנת להרתיע את הנתבעים לבל ימשיכו בפרסום לשון הרע על מושאי הכתבות ראו: http://www.news1.co.il/Archive/001-D-270952-00.html).

עורך דין גיא אופיר עם ניסיון של שנים רבות בהליכים משפטיים בנושאי הוצאת לשון הרע

למשרדנו ניסיון בהליכים משפטיים בנושאי לשון הן עם תאגידי תקשורת גדולים בישראל, והן עם תאגידי התקשורת והאינטרנט הרב לאומיים, כגון: גוגל, פייסבוק יוטיוב וכדומה.

עם זאת, משרדנו אף מייצג בתיקי הוצאת לשון הרע ופגיעה בפרטיות בסכסוכים בין אנשים פרטיים, תיקים המצריכים יכולת אלתור ותושייה על מנת לשרת את לקוחותינו כתובעים ו/או כנתבעים.

לקביעת פגישת ייעוץ עם עו"ד לשון הרע גיא אופיר התקשרו: 03-5323650 או בדוא"ל: Office@ophirlaw.com

ליצירת קשר לחץ כאן