יצירת קשר

טלפון 03-5323650
פקס: 03-5325691
office@ophirlaw.com

עורך דין גיא אופיר – הופעות בתקשורת

לשון הרע

משרדנו מתמחה בדיני לשון הרע והגנת הפרטיות, והן לשון הרע באינטרנט והגנת הפרטיות באינטרנט.

לשון הרעלשון הרע המכונה בשפה העמית גם כ: הוצאת דיבה, דיבה, הוצאת לשון הרע וכיוצ"ב, הינו למעשה פרסום לאדם זולת הנפגע העלול לבזות את מושא הפרסום.

פגיעה בפרטיות הינה עוולה משלימה לעוולת לשון הרע, והיא קובעת שפרסום אשר הינו אמת, אך יש בו כדי לפגוע בצנעת הפרט של מושא הפרסום, עלול להוות עוולה. כן קובע חוק הגנת הפרטיות, כי הפרת חסיון או חובת סודיות עלולה להוות עוולה של פגיעה בפרטיות.

כיום ניתן לחלק את עורכי הדין המתמחים בדיני לשון הרע והגנת הפרטיות לשניים: עורכי דין המתמחים בלשון הרע והגנת הפרטיות באינטרנט, ועורכי הדין המתמחים בלשון הרע והגנת הפרטיות רק בעולם המוחשי. הבדל תהומי זה נעוץ במומחיות הנדרשת מעורך דין מהסוג הראשון, להבין את עולם האינטרנט, ולהתמחות גם בדיני אינטרנט. שכן, אילולא כן לא ניתן לייתן ללקוח שירות מקצועי.

משרד עורכי דין גיא אופיר מתמחה בדיני אינטרנט ובדיני לשון הרע והגנת הפרטיות, בשל זאת אנו מעניקים ייצוג משפטי לתובעים ונתבעים בלשון הרע ו/או בתביעות בנושא פגיעה בפרטיות, בשני התחומים (להסבר על תביעת לשון הרע באינטרנט או עורך דין הגנת הפרטיות).

לאחרונה משרדנו זכה בשתי תביעות לשון הרע ופגיעה בפרטיות, אשר עוררו הדים, והן בעלות משמעות תקדימית לעולם דיני לשון הרע בישראל:

  1. לשון הרע ופגיעה בפרטיות באינטרנט – בתיק זה ייצגנו את התובעת. בית המשפט קיבל את התביעה, וקבע שהפרסום באתר האינטרנט FLIX, ביזה את התובעת על-פי דיני לשון הרע ודיני הגנת הפרטיות. כן, קיבל בית המשפט את טענת משרדנו, כי הפרסום אף היווה הטרדה מינית באינטרנט, אף שלא נעשה בנוכחות התובעת – זוהי פסיקה ראשונה בישראל המקבלת טענה זו. לפרסומים בתקשורת על פסק דין זה ראו לשון הרע והטרדה מינית באינטרנט.
  2. לשון הרע בעיתון – בתיק זה ייצגנו סופר בתביעת לשון הרע נגד ידיעות אחרונות וכתב העיתון. בית המשפט קיבל את התביעה, וקבע לראשונה בתולדות המשפט בישראל, כי ידיעות אחרונות ביצע לשון הרע במזיד, והגדיל את הפיצוי שנפסק לטובת התובע על מנת להרתיע את הנתבעים לבל ימשיכו בפרסום לשון הרע על מושאי הכתבות ראו: http://www.news1.co.il/Archive/001-D-270952-00.html).

ניסיון של שנים רבים בהליכים משפטיים בנושאי לשון הרע

למשרדנו ניסיון בהליכים משפטיים בנושאי לשון הן עם תאגידי תקשורת גדולים בישראל, והן עם תאגידי התקשורת והאינטרנט הרב לאומיים, כגון: גוגל, פייסבוק יוטיוב וכדומה.

עם זאת, משרדנו אף מייצג בתיקי לשון הרע ופגיעה בפרטיות בסכסוכים בין אנשים פרטיים, תיקים המצריכים יכולת אלתור ותושייה על מנת לשרת את לקוחותינו כתובעים ו/או כנתבעים.

לקביעת פגישת ייעוץ עם עורך דין לשון הרע התקשרו: 03-5323650 או בדוא"ל: Office@ophirlaw.com